FutbolDünya.OrG | Dünyanın Futbolu..
"Kavga ettirmeye çalışıyorlar" 33ygtn5
"Kavga ettirmeye çalışıyorlar" 33ygtn5
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"Kavga ettirmeye çalışıyorlar"

YazarMesaj
Trooper
Yönetim Başkanı
Yönetim Başkanı
Trooper

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 436
Rep Gücü Rep Gücü : 1305
Rep Puanı Rep Puanı : -5
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Galatasaray SK
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Utku Burak Ozkan ( Tamamdır Hasret :D )
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/10
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : İstanbul - 16 Temmuz - 05 Ağustos Arası - Kastamonu

"Kavga ettirmeye çalışıyorlar" Empty
MesajKonu: "Kavga ettirmeye çalışıyorlar"   "Kavga ettirmeye çalışıyorlar" Icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 11:17 am

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'da sürdüren Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, dün 5-0 kazandıkları Wegberg Beeck maçında oyun olarak iyi işler yaptıklarını, ancak bunun yanında hatalar, eksiklikler de bulunduğunu ve bunları düzeltmeye çalıştıklarını söyledi.

Güneş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kamp boyunca oynayacakları toplam 6 hazırlık karşılaşmasından ilkinde aldıkları 5-0'lık skorun önemli olmadığını belirtti.

Yaptıkları çalışmaların karşılığında sahada neler yapabileceklerini görmeye çalıştıklarını anlatan Güneş, ''Bütün oyuncuları görmek, aynı zamanda oyun anlayışında eksikliklerimizi tespit edip bunları düzeltmek istedik'' dedi. Rakipleri karşısında ilk yarı olumsuz bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Güneş, ''İlk yarı daha az pas yüzdesi ile oynadık. Hücumda presi az yaptık. Rakip zayıf olmasına karşın presli değil, rahat oynadık. Maçın ciddiyeti açısından o kadar hazır değildik. İkinci yarı rakibi ciddiye alıp önde pres yapınca kalite farkı ortaya çıktı. Oyun olarak iyi işler vardı, tabii hatalar, eksiklikler de var. Onları doğal karşılıyorum'' diye konuştu.

-''TAKIM OYUNUNDAN ÇIKTIĞIMIZ ZAMAN BAŞARILI OLAMAYIZ''-
Güneş, bu tür maçların, oyuncuların kendi becerilerini kullanmaları ve takım içinde hataları varsa onları gidermeleri açısından iyi bir fırsat olduğuna dikkati çekerek, ''Rakibe 10 gol de atabilirdik, 1-0 yenebilirdik de... İkinci yarı derli toplu oynayıp önde baskı yapınca daha iyi işler yaptık. İlk yarı bireysel oyunlar vardı. Amatör, direnen takımlara karşı tek pas ile önde hücum anlayışını daha iyi yapmamız lazım. Rakibin çıkmasına izin verdik. Bizim takım, takım oyunundan çıktığı zaman çok başarılı olamaz'' değerlendirmesini yaptı. Bordo-mavili takımın paslı oynarken etkili ve başarılı olduğunu kaydeden Güneş, ''Kaybedilen toplardan sonra baskı yapınca iyi işler yapıldı. Beceri olarak iyi işler yapanlar var, ama onları takım oyununda düzeltmek için çalışacağız. Olumlu düşünüyorum. Yoğun bir idman sonrası bu maça çıktık. Elimizdeki sağlam oyuncuların hepsini kullanmaya çalıştık. Ciddi boyutta sakatlık olmaması da sevindirici'' dedi.

Henüz ikinci hazırlık döneminin başında olduklarını vurgulayan Güneş, şöyle devam etti:
''Devamlılık, çabukluk, tempolu, baskılı bir oyun oynayan, taktik anlayış olarak tam dört dörtlülük uygulamayı yapan bir takım durumunda değiliz. Zaman zaman önde bazı oyuncular basıyor, bazıları basmıyor. O kopukluklar olacak. Onları doğal karşılıyoruz. O hataları görmek bizim için daha iyi oluyor, çünkü düzeltme şansı oluyor. Burada takım bütünlüğü içinde davranmak durumundayız. Destekleme açısından bütün takımın birden çıkması, savunmaya dönmesi gerek. Bunu yapmak için daha zamanımız var. Hazırlık döneminde yapsak bile yeterli olmayacak. Çünkü, maçlar oynandıkça bunları göreceğiz. Resmi maçlar da oynayacağız. Daha işin başındayız. Skora bakmıyorum. Son dakikada hücuma nasıl çıkacağız, savunmaya nasıl dönüyoruz, ona bakıyorum.''

-''KAVGA ETTİRMEYE ÇALIŞIYORLAR''-
Güneş, transfer konusunda spekülasyonlara gerek olmadığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Zaten elimizdeki oyuncularla en iyisini yapmak için çalışacağız. Yönetim Kurulunun da oyuncu almak için bu konuda gayreti var. Kamuoyunda bizimle ilgili kavga yaptığımızı düşünenler, öyle söylemek isteyenler varsa, biz öyle şeyler düşünmüyoruz. Kaldı ki benim tarzım öyle değil. Yönetenler ve yönetilenlerle iş ilişkisini çok iyi bilen bir kişiyim. Bu konuda gereksiz düşünce ve hamleleri doğru bulmuyorum. Onlara hiç girmek de istemiyorum. Sahamız da güzel, idman sahamız da güzel... Çalışma ortamımız da iyi. Bir sıkıntı yok. Yönetim transfer için uğraşıyor. Biz de idmanlarımızı yapıyoruz. Ama bizim dışımızda birileri bizi kavga ettirmeye çalışıyor, öyle bir şey yok'' dedi.

Transferde düşüncelerini aktardığı Yönetim Kurulunun da bu konuda karar verdiğini anlatan Güneş, şunları söyledi:
''Ben daha önce (Başkanı sıkıştırmayın) dedim. Toplantıda, transferi biz söylüyoruz, o yapmaya çalışıyor. Telefon sözleriyle ilgili, sanki kavga ettirildi diye gösterildi. Havaalanında başkanla beraberdik. Transferde ne yapabiliriz onu konuştuk. Onun dışında yazılanlarla benim anlattığımla verilmek istenen mesaj örtüşmüyor.''

Ajansspor

"Kavga ettirmeye çalışıyorlar"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hiç kavga etmedik