FutbolDünya.OrG | Dünyanın Futbolu..
"İspanya daha iyiydi ve kazandı"  33ygtn5
"İspanya daha iyiydi ve kazandı"  33ygtn5
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

"İspanya daha iyiydi ve kazandı"

YazarMesaj
Trooper
Yönetim Başkanı
Yönetim Başkanı
Trooper

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 436
Rep Gücü Rep Gücü : 1305
Rep Puanı Rep Puanı : -5
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Galatasaray SK
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Utku Burak Ozkan ( Tamamdır Hasret :D )
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/10
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : İstanbul - 16 Temmuz - 05 Ağustos Arası - Kastamonu

"İspanya daha iyiydi ve kazandı"  Empty
MesajKonu: "İspanya daha iyiydi ve kazandı"    "İspanya daha iyiydi ve kazandı"  Icon_minitimePtsi Tem. 12, 2010 10:08 am

Dünya Kupası finalinde İspanya'ya 1-0 yenilerek 2. olan Hollanda'nın teknik direktörü Bert van Marwijk, İspanya'nın daha iyi oynadığını ve maçı kazandığını söyledi.
Van Marwijk, düzenlediği basın toplantısında, çok üzgün olduğunu, gergin bir maç olduğunu ve Hollanda'nın kendi futbolunu oynamaya çalıştığını söyledi.
Van Marwijk, ''Robben ile iki gol fırsatı yakaladık, ancak İspanya'nın daha çok gol pozisyonu vardı. Bir de kırmızı kart gördük. Hakemden bahsetmek istemiyorum, ancak maçın sonunda bir kornerimizde aut kararı verdi ve bir İspanyol oyuncuyu oyundan atması gerekirken atmadı. Ancak İspanya daha iyiydi ve kazandı'' diye konuştu.
Normalde çok fazla faul yapan bir takım olmamalarına rağmen agresif oynadıklarını belirten Van Marwijk, ''Bu final maçıydı. İspanyollar da çok sert fauller yaptı. 14 sarı kart çıktı ve bence hakem maçı iyi kontrol edemedi'' dedi.
Kimsenin Hollanda'nın kupada finale yükseleceğini sanmadığını kaydeden Van Marwijk, ''İlk golü atan kazanacaktı. Robben ile fırsatları değerlendiremedik. Şansımız yoktu'' diye konuştu.
Hollanda'nın neden sert oynadığıyla ilgili bir soru üzerine, iyi futbol oynamak isteyen bir takım olduklarını söyleyen Van Marwijk, ''Karşımızda iyi bir takım vardı. Tekrarlıyorum, iki takım da faul yaptı'' dedi.
-KUYT-
Hollanda'nın orta saha oyuncularından Dirk Kuyt da sonucun hayal kırıklığı yarattığını ve kupaya çok yaklaştıklarını, ancak kaybettiklerini söyledi.
Hakemi eleştiren Kuyt, ''Kızgınız, çünkü çok yaklaşmıştık. Hiçbir zaman başkasını suçlamamak gerek. Herkes kendi hatasından sorumludur. Ancak hakem bizden çok onları tuttu'' dedi.

Sporx

"İspanya daha iyiydi ve kazandı"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İspanya KAZANDI! 1-0..
» İspanya 23.7 milyon Avro kazandı
» İspanya hep tek attı
» En çok kazandıran İspanya
» "Oğlunuz tüm İspanya'yı mutlu etti"