FutbolDünya.OrG | Dünyanın Futbolu..
Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo 33ygtn5
Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo 33ygtn5
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo

+3
Genius_11
EnZo
KinqKeeper
7 posters
YazarMesaj
KinqKeeper
>Site Kurucusu
>Site Kurucusu
KinqKeeper

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 415
Rep Gücü Rep Gücü : 950
Rep Puanı Rep Puanı : 44
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Beşiktaş
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Iker Casillas
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/07/10
Nerden Nerden : İstanbul

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Empty
MesajKonu: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 5:19 pm

Hangisi daha iyi ??

En az 4 satırlık yazılar yazmalısınız. Buraya gelip Ronaldo daha iyi falan yazmayın, tüm oylarınızın nedenini mesajınızda açıklayın. Açıklama yapmayan üyenin mesajı silinecektir.
https://spordunya.forum.st
EnZo
1.Seviye Futbolcu
1.Seviye Futbolcu
EnZo

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 9
Rep Gücü Rep Gücü : 16
Rep Puanı Rep Puanı : 4
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Galatasaray
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Gabriel Batistuta, Zinedine Zidane, Leo Messi
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 06/07/10
Yaş Yaş : 34
Nerden Nerden : New York

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 5:31 pm

Lionel Messi ! Dunyanin suan en cok tartistigi futbol konularindan biri bu. Messi mi Ronaldo mu ? Ben Messi diyorum.. Neden mi ? Futbol olarak bakalim oncelikle temel olarak. Ronaldo'nun kesinlikle kucumsenecek bir yetenek olmadigi yillardir izledigimiz gibi gayet acik. Ben yinede onun hakkettiginden fazlasini gordugunu dusunuyorum. Zaten futbolun iyice pazarlama, reklam, ticari amacla kullanildigi su donemlerde en cok goze batan ismin Ronaldo olmasi da ayrica bana batiyor. Asil Ronaldo ile buyumus ve onu en iyi 5 oyuncu arasinda goren biri olarak Cristiano Ronaldo'nun adinin asil Ronaldo'dan ustun tutulmasinada karsiyim. Messi'ye gecersek. Messi'nin Maradona'nin varisi falan muhabbetlerine inanin hic bakmiyorum. Onun yeteneklerini Ronaldo ile karsilastirirsak ben Messi derim yine. Siz Ronaldo diyebilirsiniz. Zaten ikisi arasinda ucurum bir fark yok. Hangisini deseniz hakkinizdir. Asil demek istedigim benim futboldan ziyade kisilik meseleleri. Benim en onem verdigim seylerden biridir. Ronaldo maclarda dev ekrana bakip, pozisyondan sonra ''sacim bozulmus lan, dur duzeltiyim'' diyor. Bu hos birsey degil. Messi'de gormedik oyle birsey. Bu gibi seylerden dolayi Messi'yi bir adim daha onde tutuyorum.

En son olan olay ise. Portekiz'in Fildisi macinda Ronaldo'nun tek olumlu pozisyonunun direkten donen bir top olmasina ragmen onu macin adami yapmasi Fifa.com' un.. Yani hakettiginin ustunde diye dile getirdim hergun girip yorum yazdigim Fifa.com'da.. bu yorumumu yayinlamadilar. ee siz para kazaniyorsunuz diye taraftarlarin yorumlarini niye engelliyorsunuz?! Bu konu da bardagi tasirdi ve suan ben ciddi bir Anti-Ronaldo cuyum. Sonuc olarak Messi bence Ronaldo'dan daha iyi!
Genius_11
3.Seviye Futbolcu
3.Seviye Futbolcu
Genius_11

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 465
Rep Gücü Rep Gücü : 1184
Rep Puanı Rep Puanı : 20
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Fenerbahçe
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Johann Charpenet
Yaş Yaş : 26
Nerden Nerden : Ateş Topu Fırlatan Denizanasının Yanından =)

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimeSalı Tem. 06, 2010 6:52 pm

Messi Daha İyi Çünkü;Ronaldonun Farklı Özellikleri var ama Messinin Özellikleri Daha çekici.Messi Daha teknik ve daha seri bi oyuncu ama C.Ronaldo Gol vuruşu iyi Olan bi oyuncu , Şimdi Messinin Gol krallığı ve Altın Ayakkabı Ödülü var ama C.Ronaldo bu sezon bildiğim kadarıyla birşey alamadı maça baktımızda messi insan gibi oynamıyor Uzaylı Diyorlar Hatta Very Happy o yüzden Messi Diyorum ..
http://Meganba.com
Dean
2.Seviye Futbolcu
2.Seviye Futbolcu
Dean

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 97
Rep Gücü Rep Gücü : 256
Rep Puanı Rep Puanı : 0
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : FENERBAHÇE
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Xavi Hernandez-Fernando Torres-Miroslav Stoch-Dia-Diego Lugano
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 08/07/10
Yaş Yaş : 28

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimeCuma Tem. 09, 2010 9:54 pm

Mevkileri aynı ama özellikleri çok farklı. bikere Messi hem hızlı, hemde seri, C.Ronaldo ise hızlı ve gol vuuruşu konusunda becerisi Messiden daha iyi. Messiyle rakibinizin nasıl defans yaptığının hiç önemi yok, hepsinde başarı sağlar, C.ronaldo iyi kapanan bi takıma karşı çok zorlanır, bide şımarık bi adam biraz.. ee tabi banada 140 milyon dolar verseler bende şımarırım.. ikiside üst düzey yetenek şımarık olsada bence C.Ronaldo daha iyi
Cristiano Ronaldo #9
FD | Moderatör
FD | Moderatör
Cristiano Ronaldo #9

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 40
Rep Gücü Rep Gücü : 96
Rep Puanı Rep Puanı : 0
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Galatasaray
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Cristiano Ronaldo - Sergio Busquets
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/10

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 6:26 pm

Messide sadece sürat ve çalım yeteneği var.Ronaldo'da hem sürat , hem çalım , hem fizik , hemde serbest vuruş özelliği var.Kesinlikle Ronaldo , Messi'den daha üstün ve üstün kalıcak Smile
Trooper
Yönetim Başkanı
Yönetim Başkanı
Trooper

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 436
Rep Gücü Rep Gücü : 1305
Rep Puanı Rep Puanı : -5
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Galatasaray SK
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Utku Burak Ozkan ( Tamamdır Hasret :D )
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 11/07/10
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : İstanbul - 16 Temmuz - 05 Ağustos Arası - Kastamonu

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 6:38 pm

Cristiano Ronaldo #9 demiş ki:
Messide sadece sürat ve çalım yeteneği var.Ronaldo'da hem sürat , hem çalım , hem fizik , hemde serbest vuruş özelliği var.Kesinlikle Ronaldo , Messi'den daha üstün ve üstün kalıcak Smile
En az 4 satırlık bir yorum yazman gerekiyor.

Edit by M.Klose#18 : Yeni üyelere karşı biraz daha hoşgörülü olun..
NeverGiveUp
Üst Moderatör
Üst Moderatör
NeverGiveUp

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 135
Rep Gücü Rep Gücü : 303
Rep Puanı Rep Puanı : 15
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : BEŞİKTAŞ
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Q7-R10-G14
Yaş Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 6:38 pm

Kesinlikle,tabiki gibi ifadeler kullanmamak daha iyi olur bence çünkü bu bir tartışma konusu.Düz mantıkla "Onun bu özelliği bunun şu özelliği var" dememekte fayda var.Cevabım Messi'dir.Neden mi?Futbolculuklarının farkı konusunda çok bir şey söyleyemeyeceğim çünkü ikisi de yetenekli oyuncular.Fakat karakterlerine baktığımızda Messi Ronaldo'dan fazlasıyla önde.İyi bir futbolcudan önce iyi bir İNSAN olmak gerektiği için Messi diyorum..
KinqKeeper
>Site Kurucusu
>Site Kurucusu
KinqKeeper

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 415
Rep Gücü Rep Gücü : 950
Rep Puanı Rep Puanı : 44
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Beşiktaş
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Iker Casillas
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 04/07/10

MesajKonu: Geri: Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo   Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 6:44 pm

Messi daha efendi ve saygılı bir oyuncu, Ronaldo biraz daha uslanmaz bir tip. Messi pas trafiğinde etkili oluyor ve çok yaratıcı işler yapıyor, Ronaldo ise ceza sahasının dışından yakın mesafeli şut ve şutlarla.. İkiside çok iyi çalım atıyor ama Messi daha süratli.

Cevabım Ronaldo benim ama Messi'de çok başarılı..

--

Evet bu da ikinci yorumum
https://spordunya.forum.st

Lionel Messi vs Cristiano Ronaldo
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ronaldo oğluna ismini verdi