FutbolDünya.OrG | Dünyanın Futbolu..
Banknot Matbaası. 33ygtn5
Banknot Matbaası. 33ygtn5
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Banknot Matbaası.

YazarMesaj
Masterstadion
1.Seviye Futbolcu
1.Seviye Futbolcu
Masterstadion

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 41
Rep Gücü Rep Gücü : 105
Rep Puanı Rep Puanı : 0
Tuttuğunuz Takım Tuttuğunuz Takım : Fenerbahçe
Favori Oyuncunuz Favori Oyuncunuz : Lukas Podolski
Kayıt tarihi Kayıt tarihi : 19/07/10
Yaş Yaş : 27
Nerden Nerden : Maracana Stadından

Banknot Matbaası. Empty
MesajKonu: Banknot Matbaası.   Banknot Matbaası. Icon_minitimeSalı Tem. 20, 2010 12:46 pm

"Banknot matbaası"
Gençlerbirliği'nden, Fenerbahçe'ye transferi uzun süre Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Tarık Daşgün, kendisi gibi, futbola başladığı kulübe para kazandıran futbolcular yetiştirmek istiyor.

Tarık Daşgün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe'ye çok iyi bir ücretle transfer olduğu dönemde ''banknot matbaası'' diye anıldığını ve İlhan Cavcav Tesisleri'nin yapımında büyük katkı sağladığını hatırlatarak, ''O zaman futbolcu olarak kulübüme para kazandırdım. Şimdi ise yetiştirdiğim futbolcularla para kazandıracağım'' dedi.

Gençlerbirliği'nde 2 senedir 18 Yaş Altı takımı antrenörlüğü yaptığını, bu seneden itibaren de A2 takımının başına geçtiğini vurgulayan Tarık Daşgün, ''18 yaş altı takımında 2 yıldır beraber olduğumuz futbolcu arkadaşlarla bu sezon A2 Ligi'nde mücadele edeceğiz. İlk hedefimiz, A takıma futbolcu yetiştirmek. İddialıyım, gelecek sezon bu kadrodan
en az 3 futbolcu A takım kadrosuna alınacak'' şeklinde konuştu.

Futbola ve antrenörlüğe başladığı Gençlerbirliği'nin ''yuvası'' olduğunu ifade eden Tarık, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kulübüm sayesinde iyi yerlere geldim ve yeniden bu çatı altındayım. Antrenörlük kariyerime, futbolla tanıştığım kulüpte başlamak güzel. İyi bir antrenör olmak istiyorum ve bunu başarabileceğim bir yerdeyim. 20 yıl futbol oynasan bile antrenörlük çok başka. Antrenörlük için alt yapıdan başlanmalı ve buralarda tecrübe kazanılmalı. Kendimi yetiştirmek istiyorum ve burada bir eğitimde olduğumu düşünüyorum.''

-TEKNİK ADAMLIK KONUSUNDA İDDİALIYIM-

Tarık Daşgün, yeni başladığı antrenörlük kariyerinde kendisine çok güvendiğini ve iyi bir teknik adam olma konusunda iddialı olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği'nin evladı olduğunun altını çizen Daşgün, konuşmasını şöyle tamamladı:

''A2 takımından en az 3 oyuncu gelecek sezon A takım kadrosuna girecek. Hatta devre arasında bile A takıma oyuncu verebilecek düzeye gelebiliriz. Futbol oynadığım dönemde, Fenerbahçe'ye transfer olarak Gençlerbirliği'ne büyük paralar kazandırdım. Bu takımdaki futbolcular da bu kulübe paralar kazandıracak. Bundan şüphem yok. Geçen sezon A2 Ligi'nde şampiyon olduk, bu sezon da hedefimiz aynı. Yardımcı antrenörümüz Aykın Demir ve diğer arkadaşlarla birlikte bunun için çalışıyoruz.''

20.07.2010
Kaynak : AA

Banknot Matbaası.
1 sayfadaki 1 sayfası